Pärlid Laste kellad Juveelitooted Shveitsi kellad Kellad Kinkekaubad Kellarihmad ja -ketid
Patareid Kellassepa tööriistad
Schoeffel

Schoeffel


Schoeffeli ajalugu on kantud sügavast kirest pärlite vastu. Inimesed on aastatuhandeid olnud pärlite lummuses. Aga selle veetluse taga ei ole ainuüksi pärlite vastupandamatu ilu.

Iidsed müüdid räägivad, et pärlid on jumalate pisarad; läbi aegade kuni tänase päevani välja on nad olnud valitsejate võimu sümboliks. Otse pärlite sisemuses kiirgavas võrreldamatus karismas ja kauniduses on peidus see igatsus rahu ja heaolu järele, mis inimesi aastatuhanded vaevanud. Need on väärtused, mida tänasel päeval luksuseks peetakse ja mis on oma kõige kaunima väljenduse leidnud pärlites.

Wilhelm Schoeffel rajas Stuttgartis 1921. aastal pärlite ja vääriskividega tegeleva firma, samal ajal esitleti Pariisi Maailmanäitusel esimesi Jaapanis kasvatatud pärleid. Wilhelm Schoeffel-i ettenägelikkus leidis kinnitust – 20-ndate aastate elustiil, mood ja kunst päästsid nagu paisu tagant valla tohutu nõudluse pärlite järele ja panid aluse Schoeffel-i firma jõukusele.

30-ndatel aastatel rajas Schoeffel-i teine põlvkond Kurt Schoeffel-i isikus ärisuhted kõigi tähtsamate pärlikasvatajatega. Tema tutvustas esimesi Jaapanis kasvatatud pärleid Saksamaa turul. Tulemuseks oli tohutu edu, sest juba 50-ndate aastate keskel oli Schoeffel-ist saanud üks kõige tähtsamaid kasvatatud pärlitega kauplevaid firmasid maailmas.

1963. aastast on firmat juhtinud Hans Schoeffel. 70-ndatest alates on ta Schoeffel-it teadvustanud kui kaubamärki – tolle aja kohta hulljulge ja kaugeleulatuv mõte – samaaegselt rajades turundusvõrku Euroopas, Ühendriikides ja Aasias. Tema all on Schoeffel-ist saanud üks juhtivamaid ja mainekamaid pärlifirmasid kogu maailmas.

Till Schoeffel ühines firmaga 1996. aastal, töötades end järk-järgult üles juhtkonnani välja. Tänapäeval juhivad firmat kolmas ja neljas põlv Schoeffeleid koos – Hans ja Till Schoeffel.